1380
09 اسفند 1401 - 20:48

۳۵۰۰ گلستانی در اردوهای راهیان نور شرکت کردند

گرگان- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان با اشاره به ضرورت استمرار برگزاری اردوهای راهیان نور، گفت: در سال جاری تاکنون سه هزار و ۵۰۰ گلستانی در این سفر معنوی شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدعلی مهاجر عصر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: تاکنون ۸۲۰ نفر از دانش‌آموزان پسر و دختر، ۷۳۰ نفر از اقشار و متخصصان و هزار و ۹۷۳ نفر از محلات در قالب کاروان‌های مختلف از اردوهای راهیان نور بهره مند شده اند و در مجموع تاکنون سه هزار و ۵۲۳ گلستانی در قالب ستاد راهیان نور به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اعزام شدند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان افزود: در مرحله دوم اعزام‌ها دو هزار و ۳۸۱ نفر از دانشجویان، ۱۵۴ نفر اقشار و هزار و ۲۸۰ نفر از محلات و در مجموع سه هزار و ۸۱۵ گلستانی به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اعزام می‌شوند.

وی گفت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، جلوگیری از تحریف تاریخ، ارزش‌ها و فرهنگ دفاع مقدس، انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل‌های آینده، حفظ و ماندگارسازی میراث ارزشمند دفاع مقدس، فراگیری حرکت راهیان نور و ایجاد حرکت بزرگ فرهنگی تأثیرگذار در سطح ملی و بین‌المللی از جمله اهداف سفر راهیان نور است.

مهاجرافزود: سفر راهیان نور پنج روزه است و برنامه‌های مختلفی در مناطق عملیاتی کربلای ایران پیش بینی شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1064522